A somorjai Kajak-kenu Klub és a Hotel Kormorán szervezésében rendezték meg a 31. Samaria Kupát és Vladimír Gális Emlékversenyt a festői Lagúna tavon. A versenyzők 200 méteres és 2000 méteres távokon mérték össze tudásukat.
Az idei megmérettetésen 18 egyesület 231 versenyzője állt rajthoz. A nyári hőség és a kánikula ellenére egész nap kiváló hangulat uralkodott a vízparton, a versenyzők, edzők és szurkolók egyaránt élvezték a sportszerű és izgalmas küzdelmeket.
A hazaiak ezúttal is remekül szerepeltek: a somorjai kajakosok és kenusok összesen 29 érmet szereztek, ebből 13 arany-, 9 ezüst- és 7 bronzérmet. Ezzel nemcsak az éremtáblázat élén végeztek, hanem a legtöbb pontot gyűjtő klubként ismét elhódították a Samaria Kupát, amelyet a legeredményesebb egyesület vehetett át.
A somorjai csapat legeredményesebb versenyzői:
- Bača Izabela – 3x arany
- Dimić Sebastian – 2x arany
- Barczi Lukáš – 2x arany
- Kovács Juraj – 1x arany
- Fekete Róbert – 1x arany
- Lepi Máté – 1x arany
- Borárosová Viktória – 1x arany
- Fazekas Adrián – 1x arany, 1x ezüst
- Matiaško Dávid – 1x arany, 1x bronz
- Prokop Matuš – 1x ezüst
- Világi Félix – 1x ezüst
- Tóth Máté – 1x bronz
- Szekeres Dániel – 1x arany
- Madacova Alexandra – 1x ezüst
- Jámborovà Janka – 1x bronz
- Prokop Miloš – 1x arany
- Czingel Mátyás – 1x arany
- Szekeres Bence – 1x arany
- Németh Krištof – 1x arany
- Jávorka Boris – 1x ezüst, 1x bronz
- Tóth Gergely – 1x ezüst, 1x bronz
- Holubiczky Roland – 1x ezüst
- Kőszeghy Amàlia – 1x ezüst
- Podhorová Dominika – 1x ezüst
- Podhora Matúš – 1x ezüst
- Kardoš Karol Andrej – 1x ezüst
- Csenkey Tibor – 1x ezüst
A kiváló eredmények ismét bizonyították, hogy a somorjai kajak-kenu sport továbbra is a régió egyik legerősebb műhelye. Gratulálunk minden versenyzőnek, edzőnek és szervezőnek a sikeres rendezvényhez és a kimagasló teljesítményekhez!

